Nya kurser inom revision och hållbarhet

Du vet väl att du kan starta dina kurser direkt från FAR Online? Nu har vi lagt till fler kurser som du har nytta av i ditt arbete.

Hur kan du som revisor planera och genomföra en effektiv revision av intäkter? Det får du lära dig i kursen Revision av intäkter. Om du behöver en praktisk introduktion till ISA för LCE – den nya globala revisionsstandarden framtagen för revision av mindre komplexa företag, så rekommenderar vi kursen ISA för LCE – grund. Mindre företag är även fokus för kursen Granskning av hållbarhetsinformation enligt ISSA 5000. Den kursen fokuserar på översiktlig granskning med begränsad säkerhet och visar hur standarden kan tillämpas när ett mindre företag upprättar en frivillig hållbarhetsrapport enligt VSME.

Du hittar alla revisionskurser här!
Vad vill du lära dig mer om?

Aktuella kurser hos FAR

Det ska vara enkelt att utvecklas, därför har vi utbildningar och flexibla kurser på grund- eller specialistnivå, som utförs både fysiskt och online.

Se alla kurser här
Funktioner

Sök med filtrering

Utöver sökord är det bra att även använda filtreringen för att hitta rätt. Säkerligen vet du om det är en regel eller en tidningarartikel du är ute efter, liksom om det gäller redovisning eller skatt. Kanske vet du även vem som står bakom materialet du söker.

Tycker du att du ofta får väldigt många träffar när du söker? Använd filteringen och begränsa sökresutatet. Med ett par klick kan du ofta få ner träffarna från flera hundra till ett tiotal. 

Mer om funktioner